Obozy i kolonie na Warmii i Mazurach

Zajęcia dla dzieci w Olsztynie

Obozy i kolonie na Warmii i Mazurach

Obozy nad jeziorem

Kiedy zbliżają się lato i wakacje rodzice zaczynają zastanawiać się, co tym razem zrobić z dziećmi. W momencie, gdy rodzice nie mają już do dyspozycji urlopu, a dzieciaki zaczynają nudzić się u dziadków, może warto pomyśleć o wysłaniu starszaków na obozy wakacyjne a tych młodszych na kolonię? 

Pierwsza kolonia

Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka jest wielkim wydarzeniem zarówno dla rodziców jak i samego podopiecznego. 
Tysiące zmartwień, które przychodzą do głów rodziców mogą skłaniać ich do refleksji, czy taki wyjazd jest dobry dla ich pociechy. 
Podejmując decyzję o pierwszym wyjeździe malucha na kolonię należy zadać sobie kilka pytań:
– czy maluch wyraża zainteresowanie wyjazdem? 
– czy dziecko jest samodzielne?
– czy poradzi sobie dłuższy czas bez rodziców?

Warto pakować walizki razem z dzieckiem, aby to wiedziało, jakie rzeczy ze sobą zabiera.
Przydatna może okazać się lista, którą wręczymy dziecku również na obóz, aby mogło sprawdzić swoje rzeczy podczas pakowania powrotnego.
Oprócz podstawowych ubrań, warto spakować maluchom latarkę, worek na brudne ubrania, notesik i długopis, spray na komary i kleszcze i tym podobne rzeczy. 
Konsole do gier, komórki bądź tablety warto zostawić w domu, gdyż dobrze zorganizowany obóz nie pozwoli dzieciom się nudzić, a drogie sprzęty mogą ulegnąć uszkodzeniu bądź zgubieniu. 
Rodzice młodszych dzieci mogą poprosić wychowawcę o numer telefonu jeszcze przed wyjazdem i za jego pośrednictwem kontaktować się z dzieckiem podczas kolonii. 

Na niektórych obozach organizowane są dni odwiedzin, podczas których rodzice mogą przyjechać i wspólnie z dziećmi spędzić czas w ośrodku lub poza nim. 
Często organizowane są wtedy różne zabawy dla rodziców z dziećmi, ogniska bądź występy uczestników. 
Dzień odwiedzin może być dobrym pomysłem, dla dzieci, które bardzo tęsknią za rodzicami, jednak może się zdarzyć, że dziecko nie będzie chciało zostać i wrócić z rodzicami. 
Warto wtedy porozmawiać z wychowawcą, gdyż często jest to chwilowe, a dzieci na co dzień bardzo dobrze się bawią i czują w grupie. 

Jeżeli zostały rozwiane wszelkie wątpliwości, przyszedł czas wyboru kierunku podróży oraz organizatora. 

Warmia i Mazury – piękno i bezpieczeństwo

Rodzice często zastanawiają się, gdzie posłać dziecko na pierwszą kolonię. Góry mogą być zbyt męczące na pierwszy obóz, zaś nad morzem trudniej o bezpieczeństwo dzieci. 
Wyjazd na Mazury bądź Warmię, inaczej zwane „krainą tysiąca jezior” może być doskonałą okazją na kierunek podróży. 
PIękne krajobrazy, jeziora, lasy będą ciekawą atrakcją dla dzieci. W tych okolicach często organizowane są obozy rowerowe bądź kajakowe, które mogą okazać się świetnym rozpoczęciem nowego hobby u dziecka.
Pod okiem wykwalifikowanych wychowawców i instruktorów dzieci mogą uczyć się również pływania bądź rozpoznawania ciekawych roślin.
Warmia i Mazury są regionem bardzo bogatym w różnorodną faunę i florę, która może zainspirować każde ciekawe świata dziecko. 

Ciekawym miejscem, które można również odwiedzić w „krainie tysiąca jezior” jest miasto Olsztyn. 
W Olsztynie dzieci na pewno zobaczą Stare Miasto, na które wejdą przechodząc przez Starą Bramę, która przypomina o tym, jak to się żyło w średniowieczu. 
Na Olsztyńskim Starym Mieście warto zobaczyć Stary Ratusz, w którego wnętrzu aktualnie znajdziemy bibliotekę. 
Miasto Olsztyn będzie również idealnym miejscem na wycieczkę rowerową – warto nią zahaczyć o park centralny i jego piękne fontanny, ścieżki i alejki. 
W mieście bardzo dużym uznaniem cieszy się również Mikołaj Kopernik, jest to więc świetna okazja do przeprowadzenia plenerowej lekcji astronomii. Wpisz obozy olsztyn w wyszukiwarkę i sprawdź możliwości.

Podsumowując: warto aby dzieci miały możliwość samodzielnego wyjazdu, na którym sprawdzą swoje umiejętności, poznają przyjaciół i nauczą się wielu ciekawych rzeczy.
Rodzice powinni ostrożnie dobierać organizatora wyjazdu, najlepiej takiego, który cieszy się dużym zaufaniem na rynku. 
Kierunek podróży powinien być wybierany wspólnie z dzieckiem, aby mogło zobaczyć to, co go najbardziej interesuje. 
Obozy i kolonie są świetnym miejscem, a wspomnienia z nich pozostają w głowie dzieci na długie lata.